loadin silverstyle.ua

Пірсинг пупка: історія тренда

Прокол пупка то стає трендом, то втрачає колишню популярність. І так було з моменту появи цього виду пірсингу. Сьогодні носіння сережки в пупку - звичайне явище, і складно уявити, що колись не існувало такого способу прикрасити своє тіло. Пропонуємо вам зануритися в історію пірсингу пупка, щоб краще розуміти, як з плином часу змінювалося ставлення до цього декорування весняного виду.

Ініціатори тренда на носіння сережки в пупку

Дослідники досі не дійшли єдиної думки щодо того, який же народ першим впровадив настільки цікаву моду. Відомо, що таким чином активно прикрашали себе 3 народу:

1. Стародавні єгиптяни.

Більшість вчених солідарні в теорії про те, що саме єгиптянам ми зобов'язані появі пупкового пірсингу. Спочатку вироби не мали нічого спільного з модою. Аксесуари носили статусний характер, застосовувалися як атрибут влади і зв'язку з богами.

Сережку в пупку могли носити, щоб підкреслити високий статус, як, наприклад, це робили жриці фараона. Надалі саме правителі Єгипту зробили сережку в пупку трендовим прикрасою.

2. Давні ацтеки.

Також наділяли пупочную сережку сакральним змістом, вірячи, що цей вид пірсингу пов'язує їх з вищими силами. Параметри ювелірних виробів говорили про стані їх власників.

3. Африканські племена.

Відомі своїми експериментами в проколи різних частин тіла.

Дивно, як з часом цінителі прекрасного перестали надавати сережці в області живота містичне значення, зробили його роль світської, декоративної і перетворили в невід'ємний атрибут індустрії краси.

Новітня історія прикраси

Відродження моди на носіння прикрас в пупку датується серединою 20 століття. У 40-і роки голлівудські продюсери, намагаючись охопити більшу кількість глядачів, придумали зображувати східних дівчат з відкритими животами. У пупки актрис вставлялися дорогоцінні камені, що виглядало дуже еротично. Глядачів у таких фільмів додалося, і не дивно, що дівчата того часу стали мріяти прикрасити своє тіло додатковим проколом.

Знову про пірсингу пупка заговорили в кінці XX століття. Тоді він став неординарним способом зробити зовнішність більш виразною і навіть викликає. Проколювати пупок початку молодь - представники різних субкультур, в основному панки.

Серьга в пупку стала важливим атрибутом творчих і креативних особистостей. Масова культура зіграла вагому роль у прийнятті пірсингу в 90-х. Тоді популярність сережки в пупку стала масовою завдяки:

  • Моделям Крісті Тарлінгтон і Наомі Кемпбелл, які демонстрували свої витончені аксесуари на показах та інших світських заходах.
  • Виходу в 1993 році кліпу популярної тоді групи «Аеросміт» на пісню «Cryin '». Там героїні Алісії Сільверстоун проколюють пупок.

Додаткову затребуваність пірсинг придбав, з огляду на можливість легко приховати прокол під одягом, а при бажанні - продемонструвати сережку всім навколо. Цей різновид пірсингу стала дуже поширеною, особливо серед підлітків. Сьогодні прикраси в пупку носять переважно представниці прекрасної статі.

Але чоловіки з США і країн Європи не відстають від тренда і прикрашають пупки ювелірними виробами, правда, менш декоративними сережками, ніж жіночі. З огляду на той факт, що в кінці 2020 роки до нас повернувся головний тренд нульових років - джинси з низькою посадкою, ймовірно, сучасні красуні будуть активно робити пірсинг пупка. Можливо, зовсім скоро, цей вид проколу стане ще більш популярним, ніж раніше.

Пірсинг пупка: історія тренда