loadin silverstyle.ua

4 причини потемніння срібла і способи освітлити його

Срібні прикраси дуже красиві і мають невелику вартість. Люди масово вибирають їх для повсякденного носіння. Вироби завжди і всюди супроводжують своїх власників, тобто часто срібний ланцюжок, перстень, сережки носять не знімаючи.

Але в один прекрасний момент виявляється, що улюблена прикраса не просто втратило первозданний сяйво, а й набув темні плями. Пропонуємо розібратися, чому так відбувається, а також з'ясувати, як можна повернути сріблу його початковий вигляд, приклавши мінімум зусиль і коштів.

Поширені причини потемніння благородного металу

Поява темного нальоту - завжди несподіванка для власника срібної прикраси. Але насправді це явище не трапляється просто так, а є наслідком впливу на поверхню матеріалу будь-яким речовиною. Саме хімічна реакція - винуватиця «перетворення» ювелірних виробів зі срібла. Вона починається в таких випадках:

  • Потовиділення тимчасово змінює колір срібла, впливаючи на нього кислотами. Саме тому ми рекомендуємо знімати прикраси перед початком фізичних навантажень, а також перед відвідуванням лазні.
  • Некоректна робота нирок або печінки. Підвищення рівня токсинів в організмі призводить до зміни відтінку прикраси.
  • Вплив сірки на дорогоцінний метал. Наприклад, улюблене кільце може придбати небажаний темний наліт, якщо до цього ви натирали на тертці цибулю або яйце - в цих продуктах є сірка. Також будь-срібний предмет може почорніти, коли просто лежатиме в картонній коробці, в якій ви його придбали. Там теж є сірка, тому радимо зберігати ювелірну продукцію в скриньках з м'якими підкладками і окремими відсіками для кожного прикраси.
  • Стирання родієвій поверхні, що виконувала функцію бар'єру від всіляких псують естетику речовин.

Останній випадок піддається корекції, але для цього потрібно віднести виріб ювеліра - він оновить родієвий шар, зіпсований регулярним носінням. Перші 3 випадки теж не є критичними. Так, зараз обожнюваний вами предмет ювелірного гардероба виглядає вкрай неприємно, але ви самі можете врятувати його естетику, щоб знову насолоджуватися нею в межах повсякденних образів.

Самостійне освітлення срібла

Деякі люди вважають за краще звертатися в ювелірний салон за послугою очищення поверхні срібла. Насправді ж можна впоратися без сторонньої допомоги, причому вам буде досить підручних засобів:

  • Харчова сода. Перевірте кухонні шафки на наявність цього чудо-засоби. Якщо не знайдете його будинку, зможете купити в найближчому продуктовому магазині, варто сода недорого. Розведіть її теплою водою до такої консистенції, щоб в ємності була біла кашка. Тепер натріть отриманою сумішшю почорнілий аксесуар. Ви відразу помітите результат і неймовірне сяйво срібною поверхні.
  • Лимонний сік. Також можна скористатися лимонною кислотою. Змішайте кислий компонент з водою в такому співвідношенні: 2 чайних ложки на 1 склянку. Залиште прикраса на годину в цьому розчині. Після витягніть і відполіруйте м'якою сухою ганчіркою.
  • Нашатирний спирт. Найімовірніше, він є у вашій домашній аптечці. З'єднайте воду з нашатирем в пропорції: 10 до 1 і залиште в цій рідині потемнілий предмет на 1 годину. Після потрібно протерти прикраса.
  • Господарське мило. Врятує від незначних потемніння. Зробіть теплий мильний розчин і занурте туди виріб хоча б на півгодини, а потім як слід протріть.

Користуючись цими нехитрими способами, ви легко будете справлятися з виникненням темного нальоту на сріблі.

4 причини потемніння срібла і способи освітлити його