loadin silverstyle.ua

Правила догляду

1. Для щоденного догляду використовуйте ювелірні серветки з мікрофібри або замші.

2. Шкіряні й каучукові шнурки, вироби з елементами дерева не люблять воду. Шкіру очищайте ватяною серветкою просоченої спеціальною рідиною. Каучук - замшевого серветкою.

3. Щоб очистити браслет або ланцюжок, помістіть її в ємність з мильним розчином, залиште на 10 хвилин.

4. Заборонено мити столові прилади і посуд зі срібла в посудомийній машині. Посуд з дорогоцінного металу темніє під впливом кислот. Для очищення нальоту промийте срібло теплою водою і протріть м'якою тканиною.


Як носити прикраси зі вставками

1. Прикраси з дорогоцінними каменями і емаллю не переносять високих температур і їх різкого перепаду: камені можуть змінити колір або потріскатися.

2. Опал варто періодично промивати з водою.

3. Уникайте потрапляння на вставки прямих сонячних променів: камені під впливом сонця тьмяніють і вигоряють.

4. Не допускайте, щоб прикраси падали. При ударі камінь може випасти з рамки, розкришитися. Смарагд і хризопраз - одні з найбільш тендітних самоцвітів.


Як доглядати за прикрасами з вставками

1. Знімаючи вироби з каменями, кожен раз протирайте їх ювелірними серветками, щоб прибрати забруднення.

2. Якщо мінерал в оздобленні приклеєний - Чи не замочуйте виріб у воді.

3. Оправу каменів і самі камені не можна чистити гострими предметами.

4. Професійні чистячі засоби можуть пошкодити камінь, з цього ретельно вибирайте необхідний засіб для очищення.

5. Опал при тривалому знаходженні на сонці зневоднюється і може тріснути, при різкому охолодженні - волога в камені кристалізується. По можливості промивайте камінь проточною водою.

6. Рубіни, аметисти і димчасті кварци від сильного перегріву втрачають колір.

Важливо: ультразвукова чистка протипоказана смарагдам, бірюзі, опалу, нефриту. Таку специфічну процедуру довірте професіоналу.


Догляд за діамантами

Незважаючи на свої фантастичні властивості, діамант не є невразливим каменем. Зробити блиск і гру світла менш яскравим можуть жирової або мильний наліт. Чистити від нього дорогоцінну вставку слід не рідше, ніж раз на півроку. У теплій воді з невеликим додаванням мила і шампуню камінь можна акуратно почистити м'якою щіткою. Потім прикраса слід промити в чистій воді і протерти м'якою тканиною. Так само позбутися від забруднень на поверхні дорогоцінного каменю можна опустивши його в розчин з невеликим вмістом нашатирного спирту на півгодини. Після цього його слід протерти м'якою серветкою. Її обов'язково потрібно вибирати без ворсинок - вони можуть зачепитися за крапає, які тримають діамант.


Догляд за топазами

Топаз - досить твердий камінь. Очищати його від забруднень можна за допомогою м'якої щіточки в розчині на основі побутового прального порошку. Після процедури виріб слід в обов'язковому порядку промити дистильованою водою. Топази, які закріплені в срібних прикрасах, така процедури протипоказана, так як може згубно позначитися на поверхні дорогоцінного металу.


Догляд за перлами

Незважаючи на те, що перли сам народжений в воді, він втрачає блиск і мутніє через вміст води. Тому важливо правильно дотримуватися умов його зберігання - в м'якої тканини, окремо від інших прикрас.

Щоб повернути перлам блиск, його необхідно промити в слабкому мильному розчині, ретельно прополоскати в чистій воді, дати висохнути. Щоб позбутися від забруднень і вологи, його можна злегка протерти картопляним крохмалем.

Будучи ювелірним каменем органічного походження, перли реагує на використання. Якщо прикраса довго не носити, камінь тьмяніє. Тому рекомендується періодично надягати перлинні ювелірні вироби.

Зверніть увагу: так як для перлів часто використовується клейова закріпка, чистити такі вироби слід особливо уважно. Їм протипоказані сильні хімічні компоненти, які можуть пошкодити клейовий склад і, отже - надійність закріпки.


Як зберігати коштовності

Шкатулка з м'якою оббивкою і окремими осередками або мішечок з м'якої тканини - ідеальне місце для ювелірних виробів. Вони запобігають потраплянню яскравого сонячного світла, пилу і вологи.

Кращі місця для хранений прикрас:

- шкатулки і сейфи з м'якою оббивкою;

- коробки з м'якою оббивкою;

- мішечки з органзи і замші;

- ергономічні чохли і валики для подорожей.


Професійний догляд за ювелірними виробами

Не менш ніж один раз на рік прикраси слід віддавати на чистку ювеліра. Зробити це фахівець зможе за допомогою спеціальних засобів. Найефективніший спосіб повернути виробу блиск - легка полірування з наступним промиванням у ультразвукової ванні. Проводити цю процедуру може тільки кваліфікований ювелір, який знайомий з властивостями дорогоцінних каменів, тому що таке очищення може негативно позначитися на якості вставок. Ультразвукове очищення протипоказана для прикрас з смарагдами, нефритом, лазуритом, бурштином, перлами, коралом, бірюзою і емаллю.

Віддавати ювелірні прикраси на професійну профілактику необхідно ще й для перевірки надійності закріпки. Ювелір зможе попередити випадання каменів. Виробники рекомендують використовувати для догляду за прикрасами професійні засоби. Незважаючи на дієвість народних рецептів очищення вироби від забруднень, найнадійнішим і ефективним способом є саме догляд з ювелірної косметикою. Дані кошти можна придбати в ювелірних магазинах.